FMCG Sektörü ve Lojistik
FMCG Sektörü ve Lojistik

FMCG - Hızlı Tüketim Ürünleri ve Lojistik Çözümler

FMCG - Hızlı Tüketim Ürünleri ve Lojistik Çözümler

Hızlı Tüketim Ürünlerinin (FMCG) zamanında raflarına götürülmesi, beslenmesi satışın başarısı için kaçınılmazdır. Birkaç saatlik stok out – stoksuz kalmak – rakiplerin satışlarına katkı sağlamak, müşteriyi kaçırmak demektir. Bu hassasiyeti bilen YEDİTEPE LOJİSTİK dağıtım ve raf yönetimi konusunda zaman hassasiyeti ile birlikte yüzde yüz mal bulunurluğu sağlamak hedefi ile çözüm üretmektedir. MERCHANDISER ekiplerimizi, lojistik süreçlerimize entegre ederek yoğun sirkülasyonun olduğu satış noktalarınızda stok seviyelerini,raf stok miktarını sürekli kontrol ediyor ve mal eksikliği tespiti ile birlikte PDA ekranlardan siparişleri işletmenize geçiyor, onayınıza istinaden depolardan siparişleri hazırlayıp tüm noktalara hızlı teslimat yapıyoruz.
YEDİTEPE LOJİSTİK  şehir içinde 2-4 saat, şehirler arası 24-48 saat içinde tüm ürünlerinizi ilgili noktalara ulaştırmaktadır.
Zincir mağazalarda satış yapan müşterilerimize özel ZİNCİR DAĞITIM HİZMETİni etkin  ve düşük maliyetle sunmak için parsiyel yüklerin konsolidasyonunu sağlıyor ve dağıtım merkezlerimizi de cross-dock merkezleri gibi kullanarak ekonomik ve hızlı çözümler sunuyoruz. Kargo ile gönderim yapan işletmelerin dağıtım maliyetlerini böylelikle yüzde 10-30 arasında düşürüyoruz.
Otomotiv Sektörü ve Lojistik
Otomotiv Sektörü ve Lojistik

Otomotiv sektörüne yönelik lojistik hizmetlerimiz

İhracat-ithalat potansiyeli ve iç piyasada oluşturduğu yan sanayisi ile otomotiv sektörü lojistik açıdan en hareketli sektörlerin başında gelmektedir. Bu hareketlilik, tedarikçilerden gelecek parçaların zamanında işletmeye akışını sağlamak, doğru ve iyi etüd edilerek ürünleri depolamak, inbound yönetimini mühendislik desteği ile modellemek gerekmektedir. Bu kapsamda en büyük maliyet olan tedarik, depolama konularında iş ortağı olduğumuz firmalara:

  • Kanban destekli Milk-Run ve üretim hattına Tam Zamında Teslimat (JIT),
  • Son montaj öncesi gerekli ön montajın üretim hatlarına besleme yapmadan önce yapılması ve komponent yönetimi
verdiğimiz hizmetlerin ana kapsamını oluşturmaktadır.
Sektörel Çözümler Perakende Sektörüne Yönelik Lojistik Çözümler YEDİTEPE LOJISTIK LTD. ŞTİ. Perakende Sektörüne Yönelik Lojistik Çözümler