Depo Kiralama ve İşletim
Depo Kiralama ve İşletim

Kontrat Bazlı Kiralık Depo – Depo İşletimi – Ölçek ve süre bazlı depolama hizmeti

  Depo Kiralama ve İşletim
 

Kontrat Bazlı Kiralık Depo – Depo İşletimi – Ölçek ve süre bazlı depolama hizmeti

İşletmelerin sürekli veya dönemsel depolama ihtiyaçlarına göre sunulan bu hizmet kapsamında:
 
Uzun süreli kontratlı depo yönetimine paralel olarak müşterilerimize ait kendi depolarının yönetimi hizmeti tarafımızca sunulmaktadır. Bu kapsamda, müşterilerimizin depolarının yönetimi, müşterimize ait alanda kendi personelimizce yönetilirken, iş geliştirme desteği ile depolama süreçleri tarafımızca sürekli iyileştirilmekte, müşterilerimizin maliyetleri düşürülmektedir.
 
Kiralık depolama hizmeti ile müşterilerimize ait ürünler istenmesi durumunda tedarikçilerinizden alınarak lojistik merkezlerimiz bünyesindeki depolama alanlarında depolanmaktadır. Bu hizmet kapsamında firmalar isterlerse sabit metre kare veya palet, koli, adet gibi birimler üzerinden fiyatlandırma seçeneklerimizden birini tercih edebilmektedirler.
 
Palet park hizmeti [süreye veya ölçeğe göre fiyatlandırma usulü ile ürün depolama] ile özellikle ithalatçı veya depolama alanında mevsimsel sıkıntı yaşayan firmaların lojistik maliyetlerini düşürmek hedeflenmektedir. Sabit kira ve işletim maliyeti yerine ne kadar ürün depolanıyorsa o kadar öde mantığına göre bir çözüm getirilmektedir. Bu fiyatlandırma mantığında ürün ölçeği ile kaldığı süre dikkate alınmaktadır.
 
Amacımız depoların maliyet merkezinden, fırsat merkezine çevrilmesini sağlamaktır.
Bu fırsatı yaratırken, sizin için, pazarınız için ürünlerinizin bulunacağı deponun doğru yerde, doğru ölçülerde, doğru yerleşime göre tasarlanması öncelikle dikkate alınması gereken ana konulardır. Diğer yandan da depoların yangın, hırsızlık, afet gibi tehlikelere karşı sıkı güvenliğinin sağlanması, rekabetiniz açısından optimum maliyette işleyen iş süreçlerinin oluşturulması, hizmet kalitesi açısından çalışanların yüksek kalitede olması, sürekli olarak eğitilmesi ve performans takiplerinin yapılması gerekmektedir. Biz bunları sizler için lojistik hizmetlerimiz kapsamında sunuyoruz.
 
Bu hizmetimiz siz müşterilerimizin depoladığı ürünlerin tedariğinden, müşterinize veya üretim hatlarınıza teslimine, müşterilerinizden gelen siparişlerinizin doğru sipariş yönetim sistemi ile alınıp, işlenmesi, hazırlanması ve teslimatına kadar geçen sürede envanter yönetimine, ürün ve sipariş ile ilgili müşteri bilgilendirmelerinin doğru sağlanmasına, siparişlerin doğru algoritmalarla toplanması, hazırlanması, etiketlenmesi ve paketlenmesine kadar tüm depolama süreçlerini kapsamaktadır.  
 • Müşterimizin kendisine ait deposunda depolama süreçlerinin yönetimi
 • Kiralık depo sahalarımızda müşterimize ait ürünlerin sabit bir depo içinde yönetimi ve bu kapsamda kiralık depolama – depo işletim hizmetinin sunulması,
 • Müşterilerimizin bulunduğu sektörü içinde rekabeti için gerekli olan depo iş süreçlerinin geliştirilmesi ve yönetim sisteminin belirlenmesi,
 • Lojistik maliyetlerinin optimizasyonu kapsamında mühendislik teknikleri ile depolama maliyetlerinin uzman ekiplerimizce değerlendirilmesi ve periyodik iyileştirilmesi,
 • Hacim ve alan açısından doğru depoların tasarlanması, verimli depoların yaratılması,
 • Tüm siparişlerin zamanında karşılanması, hazırlanması,
 • Siparişlerde ve envanterde yüzde yüz doğruluk,
Palet Park
Palet Park Depolama Hizmeti

Ürün kap, hacimine ve süreye bağlı kısa veya orta dönemli kiralama modeli

Palet Park Depolama Hizmeti

Ürün kap, hacimine ve süreye bağlı kısa veya orta dönemli kiralama modeli
 
Depolama alan ihtiyacınızda neden sabit ücret ödeyesiniz? Mevsimsellikten dolayı ek depolara ihtiyacınız var ama bu maliyeti sürekli taşımak istemiyor musunuz? Bu sorulara cevap bulamayan ithalatçı, kapasite artışınıza göre ek depo alanına ihtiyaç duyan ve sezonsal ürünleri bulunan işletmelere özel bu hizmet maliyet avantajı sunmaktadır.
 • Günlük, haftalık, aylık  bazda palet, koli, hacim, kg bazında ödeme opsiyonlu depolama hizmeti
 • Lokasyon Kiralama Hizmeti
 • Elleçleme Hizmeti dahil depolama hizmetlerini fiyatlandırma,
 • Envanter yönetimi ve firma bilgilendirme hizmeti,
 • Paletleme / Palet Bozma, kolileme, etiketleme, shrinkleme, kit yapma gibi ek katma değer yaratan hizmetlerimiz talebinize göre sunulmakta,
Katma Değerli Operasyonlar
Katma Değerli Operasyonlar

  Katma Değerli Operasyonlar
 

Katma Değerli Operasyonlar

Ürünlerinizin etiketlenmesi, koli değişimi, barkod yapıştırma, inkjet ile bilgilerin yazılması, kit yapma, asortileme, kısmi üretim, kalite kontrol, program yükleme vb. işlemlerin FASON OPERASYON ekiplerimizce yapıldığı bir hizmettir. Ürünlerinizin depodan, işletmenize sürekli taşınmasına, bu işlemler için sürekli sabit ekip tutmanıza gerek kalmadan işleme tabi tutulduğu bu hizmet işletmenizin lojistik maliyetlerinin iyileştirilmesine olumlu katkı sağlayacaktır.
 • Asortileme,
 • Paletleme veya palet bozma,
 • Paketleme ve Etiketleme,
 • Kit Hazırlama,
 • Son Kalite Kontrol,
 • İade Kontrol ve Yönetimi,
 • Ön montaj ,
 • Kısmi Üretim,
Entegre Lojistik Çözümleri